Лікування геморою
Лікування гемороюЛікування геморою можливо в будь-якій його стадії, можуть відрізнятися тільки що застосовуються в процесі лікування методики. Для лікування внутрішнього, зовнішнього та комбінованого геморою в початковій стадії його розвитку (1 стадія), в більшості випадків, достатнім є правильно призначена консервативна терапія.
Грижі живота

Грижі животаМедична статистика невблаганна: найбільш поширеними захворюваннями сучасності є гепатит і … грижа. Грижа може з’явитися в будь-якому віці – від дитячого до похилого дуже, а от 3-5% людей не з чуток знають, що таке зовнішні грижі живота.

Біль у животі

У кожної людини коли-небудь болів живіт. Однак важливо розрізняти, коли біль є наслідком гіперперистальтикою кишечника, наприклад, при надлишковому газоутворення, а коли – серйозним патологічним симптомом.

Біль у животі може виникнути при захворюваннях органів черевної порожнини та заочеревинного простору, статевих органів, хребта, м’язів черевної стінки, нервової системи або іррадіювати в живіт при захворюваннях органів грудної клітини (наприклад, правобічний плеврит, інфаркт міокарда і перикардит можуть протікати з болем у правому або лівому підребер’ї, епігастрії). Біль при захворюваннях внутрішніх органів може бути обумовлена порушенням кровотоку, спазмом гладкої мускулатури внутрішніх органів, розтягуванням стінок порожнистих органів, запальними змінами в органах і тканинах. Поширення запального процесу або пухлини із залученням інтеркостальних або чревних нервів може викликати відображену біль.

Можна виділити два найбільш поширених виду болю:

1. Cпастіческая (судомна) біль, так звана коліка. Зазвичай вона виявляється хвилеподібними нападами, інтенсивність яких збільшується або зменшується. Біль обумовлена деформаціями в кишечнику (розтягування або стиснення), і, як правило, є наслідком гіперактивності перистальтики. Таку біль викликає надмірне газоутворення в кишечнику, інфекційні запальні процеси або стрес.

- Найнебезпечніші і неприємні стану об’єднані у поняття “гострий живіт” (гострий панкреатит, перитоніт). Біль найчастіше інтенсивна, розлита, загальне самопочуття – погане, нерідко піднімається температура, відкривається сильна блювота, м’язи передньої черевної стінки напружені. У цій ситуації не можна давати якісь знеболюючі ліки до огляду лікаря, а терміново викликати швидку допомогу і госпіталізуватися в хірургічний стаціонар. Апендицит на ранніх стадіях зазвичай не супроводжується дуже сильними болями. Навпаки, біль – тупий, але досить постійна, справа внизу живота (хоча починатися може зліва вгорі), звичайно при цьому – невеликий підйом температури, може бути одноразова блювота. Самопочуття може погіршуватися з часом, і у результаті з’являться ознаки “гострого живота”.

2. Постійна абдомінальний біль. Цей тип болю в животі характеризується відносно постійним і стійким перебігом. Пацієнти часто описують його як “горіння в животі”, гостру, ріжучу або “голодну” біль. Такий вид болю є наслідком серйозних запалень органів черевної порожнини, виразкових поразок, нападів жовчно-кам’яної хвороби, абсцесів або гострого панкреатиту.

- Інший тип болю – хронічні болі, які періодично то зникають, то з’являються знову. Такі болю зазвичай супроводжують якісь з нижчеперелічених станів (хронічні захворювання або інфекції шлунково-кишкового тракту). Якщо відзначаються такі болі, потрібно звернутися до лікаря і бути готовими відповісти на такі питання: чи пов’язані болю з їжею (тобто виникають вони завжди до або завжди після їжі, або тільки після якоїсь певної їжі); як часто виникають болі , наскільки вони сильні; чи пов’язані болю з фізіологічними відправленнями, а у старших дівчаток з місячними; де зазвичай болить, чи є якась конкретна локалізація болів, біль кудись поширюється; бажано описати характер болю, якщо дитина вже може це зробити ( “тягне”, “пече”, “коле”, “ріже” і т.д.); які заходи зазвичай допомагають при болях (ліки, клізма або газовідвідна трубка, масаж, спокій, холод, тепло і т.д.). Краще всього, якщо до лікаря ви прийдете, вже маючи на руках результати аналізу на дисбактеріоз і УЗД органів черевної порожнини.

- Існують і такі болі в животі, які не пов’язані із захворюваннями кишечника або інших внутрішніх органів – невротичні болі. Людина може скаржитися на болі, коли він чогось боїться або не хоче, або після якихось психоемоційних стресів, потрясінь. При цьому зовсім не обов’язково, що він симулює, живіт дійсно може хворіти, іноді навіть болю – дуже сильні, що нагадують “гострий живіт”. Але при обстеженні нічого не знаходять. У цьому випадку потрібно проконсультуватися у психолога або невропатолога. Можна зайти і до кардіолога, якщо болі в животі є частиною вегето-судинної дистонії, при цьому у дитини, крім болю в животі може бути пітливість, втомлюваність, серцебиття.

Захворювання Діагностика Доктор

Дисбактеріоз Аналіз калу на дисбактеріоз. Гастроентеролог, інфекціоніст

Реактивний панкреатит (діспанкреатізм) Копрограма. УЗД черевної порожнини. Гастроентеролог

Гепатити А, В, С, Е, Д Маркери гепатитів (АТ і АГ), біохімічний аналіз крові (білірубін загальний і прямий, загальний білок, альбумін, АЛТ, АСТ, ЛДГ, ГГТ, лужна фосфатаза, тимолова проба), протромбіновий індекс. Гепатологи, інфекціоніст

Інфекційний мононуклеоз IgM, IgG до вірусу Епштейн Барра. Загальний аналіз крові. Педіатр, інфекціоніст

Токсоплазмоз Визначення рівня антитіл до токсоплазми. Інфекціоніст

Пієлонефрит, гломерулонефрит, дисметаболічна обмінна нефропатія, кристалурія Клінічний аналіз сечі, мікроскопія осаду сечі, аналіз сечі за Нечипоренко. Посів сечі. Біохімічний аналіз крові (сечовина, креатпілі, сечова кислота, загальний білок, альбуміни, холестерин та ін.) Урографія, УЗД нирок. Нефролог, уролог

Гастрити, виразкова хвороба гелікобактер пілорі, УЗД черевної порожнини, гастроскопія. Гастроентеролог

Гострий живіт (апендицит, гострий панкреатит, перитоніт, проривної виразка і т. д.) Біль у животі найчастіше інтенсивна, розлита. Загальне самопочуття – погане, нерідко піднімається температура, відкривається сильна блювота, м’язи передньої черевної стінки напружені. Апендицит на ранніх стадіях зазвичай не супроводжується дуже сильними болями. Навпаки, біль – тупий, але досить постійна, справа внизу живота (хоча починатися може зліва вгорі), звичайно при цьому – невеликий підйом температури, може бути одноразова блювота. Самопочуття може погіршуватися з часом, і у результаті з’являться ознаки “гострого живота”. Швидка допомога, хірург, госпіталізація.

У цій ситуації не можна давати будь-які знеболюючі ліки до огляду лікаря

Гінекологічні болю (аднексит тощо) Урогенітальні інфекції (хламідії, мікоплазми, трихомонади) Дитячий гінеколог

Вогнища хронічної інфекції в ШКТ іерсиній, хламідії, трихомонади, носійство сальмонели і шигели, глистні інфекції, найпростіші (амеби, лямблії).

Аналізи на виявлення цих інфекцій – антитіла в крові, мікроорганізми в калі (посіви, ДНК-діагностика (ПЛР)). Гастроентеролог, інфекціоніст, паразитолог

Жовчокам’яна та сечокам’яна хвороба УЗД черевної порожнини, урографія Гастроентеролог, нефролог, уролог

Часто біль у животі супроводжується іншими неприємними симптомами, такими як пітливість, нудота, блювота, уручну (особливо при прийнятті горизонтального положення або зміни позиції). Симптоми є важливими факторами, що вказують на порушення функції кишечника, шлунка, жовчних шляхів або запальних процесів у підшлунковій залозі. Озноб і пропасниця зазвичай супроводжують небезпечні кишкові інфекції або закупорку жовчних проток. Зміна кольору сечі і калу також є ознакою блокади жовчних шляхів. При цьому сеча, як правило, набуває темний колір, а кал світлішає. Інтенсивна судомна біль, що супроводжується чорним або кров’янисті стільцем, вказує на наявність внутрішньої кровотечі і вимагає негайної госпіталізації.

Загальна тривалість болю.

Зазвичай біль, яка триває від кількох секунд до хвилини, не є серйозною причиною для занепокоєння.

Біль, тривалість якої становить годинник чи навіть дні, є серйозним симптомом, і Ви повинні якомога швидше пройти медичне обстеження.

Час появи болю.

Біль у животі може з’явитися спонтанно в будь-який час. Розглянемо деякі, найбільш часті випадки прояву синдрому абдомінальної болю.

Інтенсивна біль у животі, яка змушує Вас прокидатися вночі. Вона може з’являтися до або після прийомів їжі. Біль часто може передувати спорожнення кишечника, або проявляється відразу після акту дефекації. “Ріжуча” біль, характерна при виразці кишечнику, проявляється безпосередньо перед прийомом їжі. Інтенсивна біль, обумовлена жовчнокам’яної хворобою, як і біль при панкреатиті, зазвичай розвивається після їжі. Найбільш частими причинами, визначальними абдомінальний біль, є синдром роздратованого кишечника і дискінезія жовчних шляхів. Для людей, що страждають синдромом роздратованого кишечника характерна поява болю відразу після їжі, що супроводжується здуттям живота, посиленням перистальтики, бурчанням, діареєю або уражень стільця. Болі стихають після дефекації і проходження газів і, як правило, не турбують ночами. Больовий синдром при синдромі подразненого кишечника не супроводжується втратою маси тіла, лихоманкою, анемією.

Запальні захворювання кишечника, що супроводжуються проносом (діареєю), також можуть викликати спазм і болю звичайно до або після спорожнення кишечника. Серед хворих психогенними порушеннями шлунково-кишкового тракту біль у животі як провідний симптом зустрічається в 30% випадків.

Локалізація болю.

Місце локалізації болю є одним з головних факторів діагностики захворювання. Біль у верхньому відділі живота праворуч спостерігається найчастіше при захворюванні печінки, жовчного міхура та жовчних шляхів, дванадцятипалої кишки, головки підшлункової залози, правої нирки і поразки печеночноиго вигину ободової кишки. При захворюваннях жовчних шляхів біль іррадіює в праве плече, при виразці дванадцятипалої кишки і поразках підшлункової залози – у спину, при каменях нирок – в пахову область і яєчка. У верхньому відділі живота ліворуч біль відзначається при ураженні шлунка, підшлункової залози, селезінки, селезінкової вигину ободової кишки, лівої нирки, а також при грижі стравохідного отвору діафрагми.

Біль в нижній частині живота праворуч може бути обумовлена поразкою апендикса, нижнього відрізка клубової кишки, сліпої та висхідного відділу ободової кишки, правої нирки і статевих органів. У нижній частині живота ліворуч біль може бути викликана поразкою поперечної ободової та сигмовидної кишок, лівої нирки, а також захворюваннями статевих органів.

Локалізація болю не завжди відповідає розташуванню ураженого органу. Іноді в перші години захворювання біль не локалізується чітко і лише пізніше концентрується в певній зоні. В подальшому (наприклад, при генералізації перитоніту) біль знову може стати дифузною. При апендициті біль спочатку може виникати в подложечной або пупкової області, а при прикритою проривної гастродуоденальної виразці до моменту огляду може зберігатися тільки в правій здухвинній ділянці (при затікання в цю область шлункового вмісту). Крім того, скарги на біль у животі можуть мати місце й при ряді внебрюшінних захворювань.

Біль, зосереджена у верхніх відділах черевної порожнини зазвичай викликана порушеннями в стравоході, кишечнику, жовчовивідних шляхах, печінці, підшлунковій залозі. Біль, що виникає при жовчнокам’яній хворобі або запальних процесах у печінці, локалізується у верхньому правому відділі очеревини; (може іррадіювати під праву лопатку). Біль при виразці і панкреатиті, як правило, іррадіює через всю спину. Болі, викликані порушеннями в тонкому відділі кишечнику, звичайно зосереджені навколо пупка, тоді як болі, обумовлені товстим кишечником, розпізнаються в середині очеревини і нижче пупка. Тазові болі зазвичай відчуваються як здавлювання і дискомфорт в ректальної області. При синдромі абдомінальної болю, біль, як правило, невеликий інтенсивності, зосереджена у верхній середній частині черевної порожнини, або в лівому нижньому її відділі. Больовий синдром характеризується різноманіттям проявів: від дифузних тупих болей до гострих спазматичне; від постійних до пароксизмів болів у животі. Загальна тривалість больових епізодів – від декількох хвилин до декількох годин. В 70% випадків біль супроводжується порушенням моторики кишечника (пронос або запор).

Причини болю.

Найбільш поширеною причиною є їжа, яку ми споживаємо. Роздратування стравоходу (що тиснуть болю) викликає солона, надто гаряча або холодна їжа. Деякі продукти (жирна, багата холестерином їжа) стимулюють утворення або рух жовчних каменів, викликаючи напади жовчних кольок. Не секрет, що багато людей мають непереносимість певного роду продуктів, наприклад, молоко, молочні цукру або лактози. Вживання їх в їжу призводить до спастичним болів у животі, здуття живота і проносів.

У якому випадку необхідно відвідати лікаря?

При позитивній відповіді хоча б на один з нижчеподаних питань, Вам слід звернутися до лікаря – гастроентеролога:

- Ви часто відчуваєте болю в животі?

- Чи впливає випробовувана біль на Вашу повсякденну активність і виконання робочих обов’язків?

- Ви спостерігаєте втрату ваги або зниження апетиту?

- Ваш біль супроводжується блювотою або нудотою?

- Чи спостерігаєте Ви зміни в звичках кишечника?

- Прокидається чи Ви від інтенсивного болю в животі?

- Страждали Чи Ви в минулому від таких захворювань як виразка, жовчокам’яна хвороба, запальні захворювання кишечника, хірургічні втручання?

- Не чи мають приймаються Вами ліки побічними ефектами з боку шлунково-кишкового тракту (аспірин, інші нестероїдні протизапальні препарати)?

Важливо розуміти, що дана стаття є лише допоміжною інформацією на першому етапі для людини, що не має медичної освіти.

Самодіагностика і самолікування можуть мати дуже серйозні і плачевні наслідки.

Тому – кращим варіантом буде звернення до лікаря.

Бажаю здоров’я.

Комментарии запрещены.

Кіста нирок
Кіста нирокКіста нирки – одне з найбільш часто зустрічається поразок нирки. Це рідинне об’ємне утворення, що знаходиться безпосередньо у капсули нирки або внтурі тканини органа.
Профілактика геморою
Профілактика гемороюЛікування геморою за допомогою всіляких мазей, пігулок, мікроклізм, настоїв, малоінвазивних методів і навіть хірургічних операцій.